KASTEN – rekonstrukce a zateplení domů

KASTEN nabízí zákazníkům služby, jaké jiná společnost neposkytuje. Péči, která uspoří čas a energii a z rekonstrukce učiní pro zákazníky Více informací »

S námi získáte dotaci na

zateplení domů

chci kontaktovat firmu


KASTEN nabízí zákazníkům služby, jaké jiná společnost neposkytuje.

Péči, která uspoří čas a energii a z rekonstrukce učiní pro zákazníky bezstarostnou záležitost.

Tým našich specialistů provází naše klienty všemi etapami rekonstrukce. Od přípravy projektu a veškeré dokumentace, přes jednání s partnery, návrh řešení financování a přípravu podkladů pro podání žádostí o možné státní dotace, až po vlastní stavební práce. Naše zkušenosti garantují provedení rekonstrukce ve sjednané ceně, době a kvalitě.

Za 19 let, po které rekonstrukce bytových domů provádíme, jsme získali řadu poznatků a praktických zkušeností, díky kterým dokážeme své zákazníky bezpečně a seriozně provést bludištěm právních předpisů a povinností, které rekonstrukci provázejí.

Efektem rekonstrukce je významně zvýšená pohoda a komfort bydlení, úspory tepelných energií ve výši až 70 %, podstatné zvýšení hodnoty domu i jednotlivých bytů.

Příprava rekonstrukce

Příprava rekonstrukce paneláku začíná záměrem investora (majitele domu, bytového družstva, společenství vlastníků bytových jednotek) rekonstruovat a zateplit bytový dům a končí uzavřením smlouvy o dílo s dodavatelem rekonstrukce.

Role investora

Musí přesně formulovat rozsah a cíl rekonstrukce. Stanovení cíle je důležité především v oblasti energetických úspor, aby všechny realizované práce byly navzájem v souladu a ve výsledku přinesly efekt, pro který je rekonstrukce uskutečňována.

V rámci přípravy se obvykle rozhoduje nejen o technologiích a rozsahu prací, ale zejména o nákladech, cílových parametrech konstrukcí a efektivitě celé akce.

V rámci přípravy rekonstrukce je vždy potřeba vyřešit otázky právní, finanční, ekonomické, stavebně technické a technologické. Pokud na ně není investor dostatečně připraven, může to vést k podcenění cílů rekonstrukce, zjednodušování technologických postupů, k neekvivalentní záměně materiálů, prodlužování termínu prací a růstu ceny.

Základní kroky investora

Jedná se pouze o základní, obecné kroky. Konkrétní a podrobný postup celé, technické a investiční přípravy je vždy individuální.

Realizace rekonstrukce

Protože rekonstrukce zděných i panelových bytových domů by vždy měla vést ke zlepšení stavu bytového domu, zvýšení komfortu bydlení a v neposlední řadě ke zvýšení hodnoty domu i jednotlivých bytů, navrhuje KASTEN svým zákazníkům komplexní řešení, které je ve výsledku levnější než řešení postupné, poskytuje vyšší úroveň kvality i garancí za provedené dílo a pro obyvatele domu je přijatelnější i z hlediska času, po který se rekonstrukce provádí a jejich pohodlí, pokud jde o narušení životního prostředí, které rekonstrukci provází jako přirozený důsledek stavební činnosti.

Co je obsahem komplexního řešení?

 • Sanace panelů a statických poruch
 • Zateplení fasád
 • Výměna výplní oken, dveří a vstupních portálů
 • Hydroizolace, zateplení a rekonstrukce střech
 • Balkony, lodžie, zábradlí – jejich opravy, rozšíření a dostavby
 • Vstupy do domů – úprava interiérů, instalace komunikační techniky, poštovní schránky
 • Výtahy – modernizace výtahových šachet, vstupních portálů, instalace nových výtahů
 • Vnitřní elektroinstalace, kabeláž
 • Vzduchotechnika
 • Rekonstrukce otopné soustavy
 • Výměna stoupaček ZTI
 • Požární zabezpečení
 • Kotelny, vytápění, ohřevy teplé vody
 • Solární systémy

Garance kvality

KASTEN spol. s r.o. poskytuje záruční servis po dobu až 10 let včetně garance, že na případné reklamace bude vždy reagováno obratem.

KASTEN je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátů ISO 9001:2009 a ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008, Osvědčení odborné způsobilosti k provádění zateplovacích systémů (ETICS), což je zárukou dodržování kvality jakosti, ohleduplnosti k životnímu prostředí a bezpečnosti při provádění stavebních prací.

V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje.

V roce 2013 získal KASTEN, v rámci CZECH TOP 100, ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA (vynikající).

Reference o naší práci jsou k ověření v celé České republice k vidění na www.kasten.cz.

Kontakt:

KASTEN spol. s r. o.

Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice

Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz

chci kontaktovat firmu